Biogramy

Biogramy doradców metodycznych
 i uczestników Przeglądu Dobrych Praktyk Edukacyjnych

Doradcy metodyczni - m. st. Warszawa
 Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń:

Barbara CZEPIK – doradca metodyczny m. st. Warszawy w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie w zakresie gimnazjum, opiekun praktyk studentów i  stażu nauczycieli ubiegających się o wyższy stopień awansu. Prowadzi zajęcia otwarte i debaty w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Współorganizator konferencji na temat historii najnowszej i edukacji obywatelskiej. Kocha kino, organizuje dla nauczycieli pokazy filmów, nie tylko historycznych. Współautorka blogu: http://glosdoradcyhistorii.blogspot.com/. Lubi fotografowanie, zwiedzanie i  podróże, teatr, dobrą książkę, a najbardziej swoich uczniów i kontakt z ludźmi. Współpracuje z warszawskimi instytucjami: MNW i Zamkiem Królewskim, DSH oraz BEP IPN. Uhonorowana nagrodą Kuratora Oświaty i Burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Urszula DZWONOWSKA - doradca metodyczny m. st. Warszawy w zakresie informatyki, specjalizuje się w nauczaniu uczniów wybitnie uzdolnionych matematycznie. Przede wszystkim jest wychowawcą. Organizuje wyjazdy edukacyjne i rekreacyjne, spotkania, debaty. Jej uczniowie podejmują inicjatywy w szkole i poza nią. Urszula Dzwonowska dokonuje ewaluacji pracy szkoły, opracowuje plany pracy i inną dokumentację szkolną. Współautorka blogu doradców metodycznych w zakresie informatyki: http://doradca-informatyka.blogspot.com/. Za pracę z uczniami i na rzecz szkoły uhonorowana nagrodami: Prezydenta Warszawy, Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Ochota, a także Medalem KEN.

Dorota JABŁOŃSKA – doradca metodyczny m. st. Warszawy w zakresie języków obcych, specjalizuje się w nauczaniu małych dzieci, szczególnie poprzez gry, zabawy i piosenki. Opiekun praktyk studenckich i stażu nauczycieli ubiegających się o awans. Szczególnie interesuje się stosowaniem i propagowaniem nowoczesnych technologii na zajęciach, moderatorka w kursach internetowych dla nauczycieli. Laureatka nagrody Burmistrza Bielan za pracę dydaktyczno-wychowawczą.

Ewa RYSIŃSKA – doradca metodyczny m. st. Warszawy w zakresie języków obcych i projektów współpracy międzynarodowej. Entuzjasta współpracy międzynarodowej w szkołach. Inicjator, autor i realizator programów takiej współpracy, organizator wizyt studyjnych do Polski. Kontakty międzynarodowe uważa za najlepszą motywację do uczenia się języków obcych. Posiada kilkunastoletnią praktykę dydaktyczną w polskich szkołach zagranicznych w Nowym Jorku i Paryżu. Autor ponad stu publikacji dotyczących m. in edukacji, w tym zagadnień związanych z wielojęzycznością. Ambasador Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN.

Uczestnicy Przeglądu

BEMOWO
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7;
ul. Szadkowskiego 3, 01-493 Warszawa
Dyrektor Włodzimierz Skarzyński

Marta KOTAŃSKA - nauczyciel języka angielskiego. W szkole podstawowej pracuje od 10 lat. Prowadzi zajęcia z języka angielskiego i chińskiego. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej, Sinologii oraz podyplomowych studiów Edukacji Początkowej. Interesuje się nowatorskimi metodami nauczania w szczególności zafascynowana jest metodą Zintegrowanego Nauczania Języka i Treści (CLIL). Prowadzi także zajęcia z języka chińskiego.

BIELANY

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 72 im. A. B. Dobrowolskiego
ul. Przybyszewskiego 45, 01-849 Warszawa
http://www.gim72.com/kontakt/
Dyrektor Danuta Rozmus

Natalia Ida GARAL – absolwentka Filologii Hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, uczy języka hiszpańskiego od 6 lat. Języki obce to jej pasja, uwielbia też podróżować i poznawać mieszkańców innych krajów i ich kultury. Mieszkała m.in. w Hiszpanii i w Anglii. W nauczaniu przykłada dużą wagę do relacji z uczniami, jest nie tylko nauczycielem języka, ale też wychowawcą. Bardzo dużo satysfakcji i radości daje jej bycie koordynatorem klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim w gimnazjum, w którym uczy; pracę z uczniami z klas dwujęzycznych uważa za szczególnie ciekawą i kreatywną.

XXII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti
ul. Leopolda Staffa 111, 01-884 Warszawa
http://josemarti.pl/
Dyrektor Zbigniew Ślęzakowski

Krzysztof NIWIŃSKI - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na studiach podyplomowych coachingu i mentoringu na Uniwersytecie SWPS. W szkole od 2009 roku uczy historii i wiedzy o społeczeństwie. Od początku pracy w szkole zaangażowany w tematykę praw człowieka i nauczanie o Holokauście. Organizator wizyt studyjnych młodzieży w miejscach pamięci i spotkań ze świadkami historii. Zwolennik uczenia historii rozumiejącej w której aspekty społeczne są tak samo ważne jak polityczne. W wolnych chwilach uczy się gry na gitarze i chodzi po górach.
LII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta
ul. Stefana Żeromskiego 81, 01-882 Warszawa
http://reymontowka.wer.pl/
Dyrektor Elżbieta Królak

Krystyna ŁUKOMSKA-ŚWIECKA
MOKOTÓW

Przedszkole Integracyjne nr 45 w Warszawie
ul. Lenartowicza 4, 02-618 Warszawa
Dyrektor Monika Mokrzyszczak

Izabela WAŚ - pracę rozpoczęła jako nauczycielka Przedszkola Integracyjnego nr 45 w roku 2001. W pracy pedagogicznej poszukuje metod wyzwalających dziecięcą motywację do zabawy, działania i tworzenia. Posiada duże umiejętności animatorskie. Ukończyła  Szkołę Trenerów, różne kursy z zakresu pedagogiki zabawy i Metody Ruchu Rozwijającego. Założycielka  Żoliborskiego Klubu MamoTato. Jest współautorką warsztatów dla rodziców, wolontariuszy poświęconych wychowaniu dzieci. Lubi podróżować i czytać szwedzkie kryminały.
Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Monte Cassino
ul. Juliana Bruna 11, 02-594 Warszawa
Dyrektor Małgorzata Mazur

Katarzyna JASIŃSKA - absolwentka malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nauczycielka plastyki, doradca metodyczny plastyki i edukacji plastycznej. Autorka scenariuszy prowadzonych przez siebie lekcji. Uwielbia pracę z nauczycielami. Prowadzi zajęcia dla seniorów Mokotowa, zajęcia artystyczne w Warszawskiej Akademii Walki z Rakiem. Zrealizowała wraz z dziećmi ze swojej szkoły, 10 spektakli teatralnych, pisząc wspólnie z nimi scenariusze, robiąc kostiumy, dekoracje, nagrywając muzykę i reżyserując. Za osiągnięcia pedagogiczne odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej. Za propagowanie sztuki wśród dzieci i młodzieży odznaczona odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej. Ceni sobie również odznakę „Przyjaciel Dziecka” i medal „Pro memoria”.

Katarzyna MANTORSKA


Gimnazjum nr 1 im. Roberta Schumana z Oddziałami Dwujęzycznymi
ul. Tyniecka 25
02-615 Warszawa
http://gimnazjum1.net/
Dyrektor Barbara Dąbrowska

Liliana CHWISTEK – nauczycielka dyplomowana języka hiszpańskiego, plastyki i koordynatorka Sekcji Dwujęzycznej w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana w Warszawie. W zawodzie pracuje od 23 lat. Autorka scenariuszy prowadzonych przez siebie lekcji z zajęć artystycznych. Współtworzyła z uczniami swojego gimnazjum przedstawienie teatralno-taneczno-muzyczne za który została wyróżniona w ramach Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Łączy swoje pasje – sztukę i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Prowadzi warsztaty plastyczne rozwijające kreatywność – między innymi maluje w technice batiku, tworzy rzeźby z papieru. Lubi motywować swoich uczniów do ciekawych metod pracy – kręci z nimi filmy, stosuje TIC, organizuje wernisaże ich prac plastycznych.

OCHOTA

Gimnazjum Nr 13 im. Stanisława Staszica
ul. Nowowiejska 37a, 02-010 Warszawa
http://www.gim.staszic.waw.pl/
Dyrektor Regina Lewkowicz

Małgorzata MAKOWSKA – nauczyciel języka angielskiego, wychowawca i opiekun samorządu uczniowskiego w gimnazjum. Absolwentka Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Szczególnie interesuje ją wzbogacanie wiedzy i warsztatu pracy w zakresie narzędzi TIK. Lubi pracę z młodzieżą, wraz samorządem realizuje dużo inicjatyw mających na celu pomoc potrzebującym.

VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
ul. Wawelska 46, 02-067 Warszawa
Dyrektor Agata Dowgird

Małgorzata MALCZYK – nauczyciel języka angielskiego w VII L.O. im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Pogłębia komponent kulturowy na zajęciach językowych. Inicjatorka i realizatorka współpracy międzynarodowej. Prowadzi wymiany międzynarodowe – dwustronne (Polska-Niemcy, Polska-Egipt), trójstronne (Polska-Niemcy-Rumunia), Comenius (Chorwacja, Węgry, Włochy, Turcja) i e-Twinning (Chorwacja, Portugalia). Nagrodzona za realizację programów finansowanych ze środków unijnych. Lubi podróżować i poznawać różne kultury. Zdobyte doświadczenia wykorzystuje do wzbogacania zajęć w szkole.
Elżbieta RUTKA-WIERZEJSKA - ekonomistka, koordynatorka projektów edukacyjnych m.in. Wiosennego Bankowego Kongresu Edukacyjnego, koordynatorka regionalna edukacji globalnej, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w VII L.O. im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, autorka raportu: „Analiza i ocena podstawy programowej i podręczników szkolnych z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości z punktu widzenia praktyki dydaktycznej.”

ŚRÓDMIEŚCIE

Zespół Szkół nr 60
Szkoła Podstawowa nr 48 oraz Gimnazjum nr 41
ul. Stefanii Sempołowskiej 4
http://zs60.waw.pl/
00-574 Warszawa
Dyrektor Justyna Nowaczek

Aneta KURYŚ - od ośmiu lat pochłonięta pracą, którą wykonuje z pasją i oddaniem. Po studiach została zatrudniona w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Kamieniu Pomorskim, następnie otrzymała stanowisko nauczyciela grupy zerowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Postanowiła przeprowadzić się do Warszawy, gdzie od czterech lat w Szkole Podstawowej nr 48, pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Koordynator projektu „AISEC – międzynarodowa współpraca wolontariuszy”, „Moje miasto bez elektrośmieci”. Uczestniczka warsztatów filmowych, autorka filmu, pt.” Śmierć” oraz teledysku do piosenki ”Kocham te święta”, które zrealizowała  przy współudziale swoich wychowanków. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku „Logopedia szkolna ”.
Gimnazjum nr 36, im. Krzysztofa Kieślowskiego
ul. Polna 7, 00-625 Warszawa
http://www.gim36.pl
Dyrektor Izabela Rzepka
Ewa KOSSOWSKA – nauczycielka języka angielskiego i włoskiego. Uczy dopiero od dwóch lat, ale to wystarczyło, żeby zrozumiała, że to jej prawdziwe powołanie. Cieszy się, że włoski choć rzadko spotykany w warszawskich szkołach staję się coraz bardziej popularnym językiem. Swoich uczniów oprócz odmian czasowników chce nauczyć jak myśleć, czuć i gestykulować po włosku. Uwielbia narzędzia TIK i przekonuje uczniów, że telefon to też wspaniałe narzędzie do nauki
Emilia STOKOWSKA – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 36 im. K. Kieślowskiego w Warszawie. Jest autorką kilku innowacji pedagogicznych w zakresie edukacji polonistycznej i filmowej. Od kilku lat prowadzi także warsztaty filmowe dla gimnazjalistów. W swojej pracy stara się przede wszystkim rozbudzać ciekawość świata u uczniów i zainteresować ich kulturą. Interesuje się literaturą, filmem, teatrem, lubi także uprawiać sport.
TARGÓWEK

Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego
ul. Odrowąża 75, 03 -310  Warszawa
www.wysocki.edu.pl
Dyrektor Jolanta Malinowska-Bednarska

Małgorzata KOZŁOWSKA – nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie,  wicedyrektor. Autorka projektu „Dzielnicowe spotkania z historią” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizuje konkurs oraz spotkania ze świadkiem historii np. ze Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu, Rodzin Katyńskich oraz Światowego Związku Żołnierzy AK. Współpracuje w projekcie staży w Hiszpanii dla uczniów: PO WER /wcześniej Leonardo/. Realizuje projekty z: IPN - „O tym nie można zapomnieć…”, Forum Dialogu Między Narodami - „Szkoła dialogu”, Polskim Towarzystwem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego - Szkoła Ambasador. Chętnie podejmuje wyzwania. Ukończyła liczne szkolenia na temat nauczania o Holokauście w tym seminarium w Yad Vashem w Jerozolimie.

URSYNÓW

Przedszkole nr 55
ul. Jana Cybisa 1
02-785 Warszawa
http://www.przedszkole55-warszawa.pl
Dyrektor: Katarzyna Dreksler-Kowalik

Ewelina KARPIŃSKA - ukończyła Edukację i Rehabilitację Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Logopedię Kliniczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od kilku lat pracuje, jako nauczyciel terapeuta z dziećmi z wieloraką niepełnosprawnością. Obecnie zatrudniona na stanowisku logopedy i nauczyciela języka angielskiego. Przygodę z nauczaniem języka angielskiego rozpoczęła we wrześniu 2015 r. a praca z małymi dziećmi szybko stała się jej pasją.

Szkoła Podstawowa nr 96
ul. Sarabandy 16/22 02-868 Warszawa
https://sp96warszawa.edupage.org/
Dyrektor: Joanna Parfianowicz

Anna KANTORCZYK – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również oligofrenopedagogikę w Centrum Doskonalenia dla Nauczycieli COGITO. Od pięciu lat pracuje jako polonista w Szkole Podstawowej nr 96 w Warszawie.  Dodatkowo pracuje jako recenzentka książek, które są umieszczane na portalu dla.Lejdis w dziale kultura. W 2014 r. brała udział w międzynarodowym konkursie Sanoma Learning Lab, w którym dotarła do trzeciego etapu. Od dwóch lat prowadzi szkolne koło teatralne, na którego potrzeby sama pisze sztuki. W edukacji chętnie stosuje TIK i metody aktywizujące uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków
ul. L. Hirszfelda 11, 02 - 776 Warszawa
Dyrektor Wioletta Krzyżanowska

Krystyna KASPRZYK  – nauczyciel dyplomowany, absolwentka 6–letniego Studium Wychowania Przedszkolnego, Pedagogiki, Podyplomowych Studiów: Edukacja Wczesnoszkolna z Reedukacją a także Podyplomowego Studium Kształcenia Muzyczno–Ruchowego. Tak solidne wykształcenie pozwoliło nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej na stosowanie całego spektrum metod, form i środków. Pomimo wielu lat pracy w zawodzie nie bazuje na starym. Wręcz przeciwnie, jest liderem i kreatorem nowości. Współpracuje z wydawnictwem. Jest m.in. współautorką scenariuszy wprowadzających lektury metodą dramy oraz podręcznika do muzyki dla klasy I. Uważa, że każdy uczeń  ma „ to coś” w sobie, co trzeba tylko zauważyć i rozwijać. I za pomocą  muzyki, teatru, dramy otwiera ucznia na świat. 
Szkoła Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II
ul. M . Grzegorzewskiej 10, 02-778 Warszawa
http://www.spprzymierze.edu.pl
Dyrektor Hanna Łączyńska
Kinga PREIBISZ - WALA - ukończyła biologię na UW, od 17 lat jest nauczycielem przyrody w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II, od kilku także w szkole Montessori im św. Urszuli Ledóchowskiej. Jest autorką kilku książek przyrodniczych dla dzieci. Autorka autorskiego projektu „ Cudze chwalicie, swego nie znacie”, nagrodzonego odznaką Młody Polak w Europie, w którym dzieci poznają zabytki z polskiej Listy Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, przygotowują prace plastyczne, literackie, dziennikarskie, makiety, obserwacje przyrodnicze związane  z różnymi obszarami geograficznymi Polski.
Julita GREDECKA -- uczy historii w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła; od założenia szkoły. Z pasją opowiada uczniom o historii, animuje ich aktywność w projektach oraz samodzielnej nauce i przygotowaniu do konkursów historycznych. Współautorka  autorskiego projektu „ Cudze chwalicie, swego nie znacie”, nagrodzonego odznaką Młody Polak w Europie. Współpracuje z MSCD i Archiwum Państwowym, gdzie współpracuje przy tworzeniu scenariuszy lekcji historii i innych przedmiotów opartych na źródłach archiwalnych.

Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej
ul. Na Uboczu 9, 02-791 Warszawa
Dyrektor Marta Żebrowska-Puchalska

Jolanta WAŚKIEWICZ - dyplomowana nauczycielka języka polskiego. Wielbicielka dobrej literatury i filmu, spotkań z ciekawymi ludźmi oraz podróży w nieznane. Inicjatorka odbywającego się przez pięć lat konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ursynowskich: ,,Mój świat". Propagatorka kultury żydowskiej, związana ze środowiskiem nauczycieli nauczających o Holokauście. Wraz z uczniami brała udział w wielu projektach m.in. Pamięć dla przyszłości, Szkoła z klasą 2.0, Szkoła Tolerancji, projektach unijnych Sokrates i Erasmus Plus. Wciąż ciekawa nowych doświadczeń i inspiracji, poszukuje nowych wyzwań. Swoim uczniom stara się przekazać wiedzę i rozbudzić ciekawość świata, a także zaszczepić tolerancję, wrażliwość na innego człowieka, oswoić ze światem wielu kultur.

  CIX LO im. H. Modrzejewskiej
ul. Warchałowskiego 4, 02-776 Warszawa
Dyrektor Wanda Skrzypczyk
               
Inga CHROŚCICKA-WOŹNIAK - nauczyciel dyplomowany języka angielskiego z 15-letnim doświadczeniem, weryfikator maturalny OKE. Absolwentka wydziału Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Stale podnosi swoje kwalifikacje oraz poznaje nowoczesne metody nauczania. Ukończyła liczne kursy metodyczne, TIK oraz specjalistyczne w zakresie pracy z młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest autorem i koordynatorem projektu Erasmus Plus w swojej szkole, w ramach którego uczestniczyła już w kursach TIK na Malcie i we Włoszech a w sierpniu wybiera się na dwutygodniowy kurs metodyczny do Edynburga. Na lekcjach stosuje strategie oceniania kształtującego. W wolnym czasie dokształca się, podróżuje, czyta, chodzi do teatru, jeździ na rowerze i uprawia jogę.

Katarzyna MIJAKOWSKA -  nauczycielka geografii, nauczyciel dyplomowany, 34 letni staż pracy, przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej OKE, w latach 2005 – 2011 doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie geografii, ekspert w projekcie „Tworzenie narzędzi dydaktycznych do nowej podstawy programowej” w Instytucie Badań Edukacyjnych.  Otwarta na nowe doświadczenia, entuzjasta międzynarodowej współpracy edukacyjnej (i nie tylko) odkrytej dzięki uczestnictwie w programach Comenius i Erasmus Plus. Wielbicielka nowych technologii informacyjnych czyniących naukę ciekawszą oraz zabaw i ćwiczeń rozwijających kreatywne myślenie. Poszukiwaczka nowych „lądów do odkrycia” zarówno tych geograficznych jak i mentalnych. 

WESOŁA

Przedszkole nr 261 „Pod dębami”
ul.  Armii Krajowej 72, 05-075 Warszawa
Dyrektor Małgorzata Riedel

Magdalena DWORZYŃSKA – nauczycielka edukacji przedszkolnej i języka angielskiego, opiekunka praktyk studenckich, laureatka Nagrody Burmistrza Dzielnicy Wesoła za pracę dydaktyczno - wychowawczą. Ukończyła Dziennikarstwo na UW, ale nauczanie to jej żywioł, więc zdobyła niezbędne kwalifikacje na kilku studiach podyplomowych i rozpoczęła pracę w Przedszkolu „Pod dębami” w Wesołej, gdzie może realizować swoją wielką pasję do nauczania języka angielskiego. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą, pokazywać dzieciom świat i pomagać im budować pozytywny obraz siebie. Interesuje się technikami zapamiętywania, uczenia się, niekonwencjonalnymi metodami nauczania.

WŁOCHY

Szkoła Podstawowa nr 94, im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego,
ul. Cietrzewia 22 A, 02-492 Warszawa
http://www.sp94.waw.pl/
Dyrektor Małgorzata Krasowska

Martyna WASIELEWSKA – dyplomowany nauczyciel języka angielskiego i plastyki, absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 12 lat pracuje w szkole podstawowej. Koordynator wielu szkolnych i klasowych projektów dotyczących m.in. wielokulturowości i Unii Europejskiej. Realizuje projekty eTwinning. Chętnie uczestniczy w różnych formach doskonalenia zawodowego i prowadzi zajęcia otwarte dla nauczycieli. Kieruje się zasadą, że dzielenie się wiedzą i doświadczeniem wspiera nas w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań i wprowadzaniu efektywnych zmian. Nie boi się wyzwań. Urozmaica prowadzone przez siebie zajęcia, stosując TIK, metody aktywizujące i twórczego myślenia oraz wykorzystując swoje pasje – podróżowanie i sztukę.
Anna GAWRYCHOWSKA - absolwentka rehabilitacji ruchowej, oligofrenopedagog. Studia podyplomowe w zakresie przyrody i biologii. Stara się rozwinąć u dzieci zainteresowanie naukami przyrodniczymi, a i ich piękno odnaleźć  w podróżach i wędrówkach.